انتخاب دامنه مناسب

دامنه چیست ؟

برای انتخاب دامنه به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

دامنه چیست ؟ شاید اولین سوالی باشد که در ورود به عرصه طراحی سایت ذهن شما را درگیر کند.در این مقاله به سادگی هرچه تمام تر این مطلب را برای شما شرح داده ایم.

دامنه چیست

 

دامنه چیست ؟

به آدرسی که برای سایت انتخاب می کنید،دامین یا دامنه می گویند. به زبان خیلی ساده دامنه اینترنتی نامی است که با وارد کردن آن در مرورگر وب، وب سایت شما مشاهده می شود.

 مانند www.google.com که دامنه آن google  است و com.  پسوند این دامنه می باشد.همانطور که می دانید پسوند های مختلفی وجود دارند مانند : com. و net. و ir. و … .

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که پسوند دامنه چیست و کدامیک مناسب کار شما می باشد؟ هر یک از پسوند های دامنه معنای خاصی دارد. مثلا پسوند ac.com یا ac.ir را برای دانشگاه ها و موسسات آموزش می گذارند. هر دامنه بسته به نوع خود در سازمان مربوطه به ثبت می رسد و هر سازمان اجازه اجاره آن را از سازمان خاصی می گیرد. برای مثال برای ثبت دامنه barkhatnegaran.ir ، به سازمان نیک مراجعه می کنیم تا آن را برای ما ثبت کند. دامنه هایی با پسوند عمومی مثل net. یا com. در سازمانی به نام Domain Name Register Center ثبت می شود. برای ثبت هر دامنه به اطلاعات شخصی شما نیاز است تا دامنه به اسم خودتان ثبت شود.این نکته بسیار حائز اهمیت است چرا که سایت شما بدون دامنه هویتی ندارد. با خریداری دامنه به نام خودتان مشخصات شما در پایگاه Whois ثبت می شود و از دزدیده شدن دامنه شما تا تاریخ انقضای آن جلوگیری می شود.

 Whois چیست؟ Whois یک پایگاه وابسته به سازمان ثبت دامنه است که با جستجوی هر دامنه DNS ، نام مشخصات مالک و نام ثبت کننده نمایش داده می شود .با جست و جوی نام دامنه خود در این سایت می توانید از مالکیت دامنه خود مطمئن شوید. همکاران ما در شرکت برخط نگاران دامنه را به نامی که شما درخواست داده اید به ثبت می رسانند تا  شما مشتریان محترم مالکیت دامنه خود را در اختیار داشته و نگران دزدیده شدن آن نباشید.

 دامنه اینترنتی را می توان بصورت یکساله، سه ساله و یا پنج ساله خریداری کرد. توجه داشته باشید که به دلیل اینکه دامنه اینترنتی برند وب سایت شما محسوب می شود خریدار ی آن از شرکت های معتبر و بزرگ اهمیت زیادی دارد. امروزه کسانی که دامنه خود را توسط افراد غیر معتبر خریداری می کنند معمولاً با رشد و توسعه وب سایت خود با مشکلات بزرگی روبرو می شوند و چه بسا دامنه خود را از دست می دهند.همکاران ما در برخط نگاران با دریافت مبلغ ناچیزی به عنوان پشتیبانی همواره مراقب دامنه شما بوده و پیش از تاریخ انقضا آن را تمدید می کنند تا مشکلی در این زمینه برای مشتریان محترم پدید نیاید.

در قسمت دوم این مقاله مطالبی را پیرامون نحوه انتخاب دامنه مناسب مطرح خواهیم کرد،برای مطالعه بخش دوم مقاله دامنه  کلیک کنید.

برخط نگاران ، همراه همیشگی شما در دنیای آنلاین

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *